A neveléstudomány aktuális nemzetközi kérdései

#Tudásfejlesztő
calendar
Városháza tér 15. szám, Agora Business Center
Nev

Mathias Corvinus Collegium - Erdély és Tanuláskutató Intézet eseménye:

A 21. századi oktatás számos új kihívással és lehetőséggel néz szembe. A neveléstudomány megújulása szempontjából elengedhetetlen a jó nemzetközi példák, technológiai újítások és empirikus kutatások alapos vizsgálata, hogy választ kapjunk az oktatás fejlődési irányaira és a lehetséges tanulságokra. Az eseményen az MCC Tanuláskutató Intézetének szakértői a következő kérdéseket vizsgálják meg:

Mit tanulhatunk Ázsiától az oktatás terén?

Az ázsiai oktatási rendszerek számos olyan elemet kínálnak, amelyek inspirációként szolgálhatnak az európai gyakorlat számára. Ezek közé tartozik az oktatási szektor és az ipar közötti együttműködés lehetőségeinek kiaknázása, valamint azok az oktatási reformok, amelyek több ázsiai országot is a nemzetközi mérések élvonalába emeltek.

Milyen trendek és jelenségek figyelhetők meg a mesterséges intelligencia fejlődésében, és hogyan kapcsolódhat mindez a történelemtanításhoz?

A mesterséges intelligencia új lehetőségeket és kihívásokat hoz a történelemoktatás területére. Milyen eszközök könnyíthetik meg a tanárok munkáját? Milyen feladatok készíthetők az MI segítségével, és miként járulhatnak hozzá ezek a tanulók történelmi gondolkodásának fejlesztéséhez? Milyen nehézségekkel és dilemmákkal szembesülnek a történelemtanárok a különféle nyelvi modellek alkalmazása során?

Hogyan gondolkodnak a középiskolás diákok történelmi helyzetekről, és mit gondolnak a történelem és a múlt kapcsolatáról?

Az MCC Tanuláskutató Intézete 2024-ben nagymintás, empirikus kutatást végzett, amelyben több mint 1200 diák és számos pedagógus vett részt. A kutatócsoport egy holland mérőeszközt adaptált a magyar történelmi események vizsgálatához, amelynek keretében a tanulók történelmi empátiáját és a kötelező történelemtanításról alkotott véleményüket térképezték fel.

Meghívottaink:

▪️ Prof. Dr. Halász Gábor, az MCC Tanuláskutató Intézet kutatásvezetője, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar emeritus professzora;

▪️ Dr. Fodor Richárd, az MCC Tanuláskutató Intézetének kutatásvezetője, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Tanárképző Központjának oktatója;

▪️ Dr. Fekete Áron projektmenedzser, az MCC Tanuláskutató Intézetének kutatója.

Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze:
https://feliratkozas.mcc.ro/szekelyudvarhely...

A Facebook-eseményen való visszajelzés nem minősül regisztrációnak, kérjük, a regisztrációs lapot is töltse ki!


Bővebben
Nev